O realitě, vnitřní svobodě a cizích lidech | Našli jsme za vás

10.02.2019
Může se člověk v dnešním světě cítit svobodný? Na tuto otázku odpovídá Jaroslav Dušek ve svém dalším vyprávění. Přinášíme inspirativní video, kde Jaroslav vysvětluje, jak dosáhnout v dnešním světě svobody.
  • Play video

Jako dítě jednáme podle instinktů. Nezajímají nás předepsané normy chování. Dítě pláče, když mu něco chybí a směje se, když má radost. Nepřemýšlí nad tím, jestli je pro to zrovna vhodná chvíle.

„Kam se poděla spontánnost?“

Tuto schopnost nám dospělí postupně berou a nutí nás chovat se podle zavedených standardů. Najednou jsou všude kolem nás pravidla, která jsme nuceni dodržovat. V dospělosti potom zjistíme, že se neustále zbytečně bojíme naprosto běžných věcí a situací. A ze všeho nejvíc se bojíme dalších lidí. Přesto, že jsme všichni stejní – všichni jsme lidé.

„Taková je skutečná zkušenost se svobodou: Mít to nejdůležitější na světě, aniž by mi to patřilo.“

 

Paulo Coelho

Podívej se na další ze skvělých proslovů Jaroslava Duška a načerpej pozitivní energii z jeho slov. Dej si za cíl osvobodit svojí duši od „nesvobody“ dnešního světa. Soustřeď se sám na sebe a pamatuj, že všichni jsme jedno. Jsme součástí jednoho vesmíru. Nový cíl si nezapomeň zaznamenat do kompasu YC.

 

Kateřina Jungvirtová, zdroj: Youtube

And what do you think? Let us know.