Strašák jménem prokrastinace

Počúvať audio
14.12.2018
Bojuje s tím každý z nás. Únava, nechuť, ztráta motivace. Proč bychom se měli o něco snažit, když nedělat nic je tak jednoduché? Kde se vlastně prokrastinace bere? Co nás naopak nutí něčeho dosáhnout?

Každého z nás inspiruje něco jiného. Někdo touží po uznání svého okolí, dalšího žene touha vyhrát a vždycky dosáhnout svého. Někteří lidé se touží realizovat a být kreativní. Vždycky ale musíme mít ve svém životě něco, co nás přiměje k vynaložení úsilí. Co je tím tvým hnacím motorem?

Nejdůležitější podmínkou úspěchu je vědět kam vlastně míříš. Čeho chceš dosáhnout? Kde chceš být za 10 let? Stanov si v životě cíle. Nejprve ty hlavní. Potom dílčí, které budeš plnit po cestě za svým velkým snem. Bez toho totiž nikdy nepoznáš, jestli jsi něčeho dosáhl nebo selhal.

"Pokud nemáš vizi, žádná vize se ti nikdy nesplní. Pokud nemáš cíl, do žádného cíle nikdy nedojdeš."

Můžeš si vytvořit i cíle pro jednotlivé měsíce, týdny, nebo dny v roce. Možná se ti ne vždy se podaří splnit všechno, co jsi si předsevzal. Ale i polovina úspěchu je lepší než se vůbec nepokusit. Vytvoř si denní, týdenní nebo měsíční plány svých činností. Takové, které zvládneš. Nezahrnuj se jenom povinnostmi, ale najdi si čas i na koníčky, rodinu a přátele. A hlavně, za každý úspěch se odměň.

"Kdo bojuje může prohrát, kdo nebojuje už prohrál."

Jak nakládáš se svým časem? Ukroj si z něj chvilku a vyplň si kompas YeahCoach. Stanov si své životní vize a cíle. Zapisuj si a slav každý úspěch. Protože i malý krok dopředu má význam.

Nenech se spoutat svou prokrastinací.

 

Kateřina Jungvirtová

A čo si o tom myslíš ty? Daj nám vedieť.